امـروز : شنبه1مهر1402
23/9/2023
امام علی (ع):

آدمی به گفتارش سنجیده می شود و به رفتارش ارزیابی می گردد، چیزی بگو که کفه سخنت سنگین شود و کاری کن که قیمت رفتارت بالا رود

برگزاری نشست خبری و تجلیل از زحمات خبرنگاران شهرستان های درگزین و رزن به مناسبت روز خبرنگار

20 مرداد 1398
خلاصه مطلب:

برگزاری نشست خبری و تجلیل از زحمات خبرنگاران شهرستان های درگزین و رزن به مناسبت روز خبرنگار


به گزارش روابط عمومی در این نشست، شهردار قروه درگزین با بیان اینکه جایگاه CNG جزء مطالبات مردم است، اظهار کرد: کد اختصاصی جایگاه در بهمن ماه سال گذشته اخذ شده که فروردین ماه سالجاری سایبان و کامپوزیت آن را نصب گردیده که علاوه بر مشکلات فراوان خرید دستگاه های آن بعد از عقد قرارداد نهایی، خریداری خواهد شد.

مهدی اسفندیاری صالح در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه درجه شهرداری قروه ۶ است گفت: درجه شهرداری قروه هم تراز با درجه شهرداری های کبودراهنگ، رزن و فامنین است که امیدواریم امسال با ارتقاء بخش به شهرستان این درجه با وجود پتانسیل های خوبی که دارد ارتقاء پیدا کند.

اسفندیاری صالح با اشاره به اینکه در حال حاضر محدوده شهر قروه ۳۰۷ هکتار است، گفت: ۶۰ هکتار در بافتهای فرسوده قرار دارد که سال گذشته با تخریب ۲۲ مورد از بافت های فرسوده در انتهای بازار ولیعصر انجام شده که ۸ مورد دیگر نیز از خیابان باهنر و طالقانی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده از استان، به زودی قروه جزء دهمین شهر در طرح باز آفرینی شهری مرکز شهرستان خواهد بود که با این مهم می توان از تسهیلات و اعتبارات استانی استفاده‌ کرد.

شهردار قروه در ادامه به برنامه های شورا و شهرداری در سال جاری پرداخت و عنوان کرد: در بودجه تدوین شده شهرداری، بالغ بر ۴ میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است که کارهای عمرانی را در اولویت کاری خود قرار داده ایم.

اسفندیاری صالح از آسفالت ریزی معابر خبر داد و گفت: پروژه های عمرانی شهر را از ابتدای سال جاری از انتهای بازار ولیعصر،خیابان ایت الله شوندی،کوچه اندیشه آزادگان جنوبی کوچه های نیستان سوم و چهارم خیابان شهید مدنی،کوچه قدس خیابان خلیج فارس و کوچه جدید درمان بستر شروع، که شامل ۷۰۰ تن لکه گیری در سطح شهر و بیش از ۲ هزار تن آسفالت ریزی انجام شده است.

وی از افزایش بی سابقه قیمت قیر انتقاد کرد و گفت: سال گذشته هر تن قیر حدودا یک میلیون تومان بوده است که امسال با رشد بالایی به ۳ الی ۴ میلیون رسیده است.

شهردار قروه از جدول گذاری ۳ هزار متر طول معابر سطح شهر از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و عنوان کرد: در روزهای آتی تعویض جداول بلوار شهیدمفتح با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون انجام خواهد شد.

در ادامه وی به صدور ۲۴ مورد پروانه ساخت در پنج ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: با وجود مشکلات اقتصادی ساخت و ساز، خوشبختانه قروه وضعیت خوبی دارد که ۲۴ مورد پروانه ساخت از ابتدای سال جاری صادر شده است و صدور چند مورد نیز در دست اقدام می باشد.

اسفندیاری صالح به فعالیت های فرهنگی حوزه شهرداری اشاره کرد و افزود: مشارکت ۷۰ درصدی شهرداری در برگزاری مراسمات و جشن ها در سطح شهر، برگزاری پیاده روی خانوادگی با مشارکت اداره ورزش و جوانان و سایر ادارات، مشارکت در برگزاری ارتقاء بخش به شهرستان، برگزاری جنگ شادی، همکاری در برپایی نمایشگاه کتاب پارک گلستان و ... را از جمله کارهای فرهنگی در پنج ماهه نخست سالجاری برشمرد.

در ادامه رییس شورای اسلامی قروه درگزین با بیان اینکه پیشرفت چشمگیر قروه مرهون تلاش های شهردار جوان و اعضای شورای جوان شهر است گفت" کار را به جوانان" بسپارید.

وی به فاز سوم کمربندی اشاره کرد و گفت: مصوبه اجرایی فاز سوم کمربندی را اخذ کرده ایم و کارهای اجرایی آن انجام خواهد شد که با اجرای این مهم کاج و نیر به قروه وصل خواهد شد. کریمی مخصوص از مردم خواست در کارهای اجرایی به جوانان بیشتر اعتماد کنند و کار را به آنها بسپارند.

وی خاطر نشان کرد ارتقاء بخش به شهرستان آرزوی ۴۰ ساله مردم بود که با پیگیری های نماینده محترم و شورا و شهردار که خوشبختانه در این دوره محقق شد.

اخبار مرتبط