امـروز : دوشنبه13آذر1402
4/12/2023
امام علی (ع):

آدمی به گفتارش سنجیده می شود و به رفتارش ارزیابی می گردد، چیزی بگو که کفه سخنت سنگین شود و کاری کن که قیمت رفتارت بالا رود

تیتر امروز روزنامه همدان پیام توسعه شهر را همه جانبه می بینیم

25 مهر 1402
خلاصه مطلب:

توسعه شهر قروه درگزین را همه‌جانبه می‌بینیم. بر همین اساس در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی توجه به بافت فرسوده، فضای سبز، آسفالت و غیره را با نگاه ویژه دنبال خواهیم کرد.


به نقل از همدان پیام:

در راستای توسعه همه‌جانبه شهر قروه درگزین، تبدیل‌شدن شهر به کارگاه عمرانی از اولویت‌های ما در مجموعه شهرداری است.

به گزارش همدان پیام،شهردار قروه درگزین گفت: از ابتدای سال جاری پروژه‌های متعددی در سطح شهر اجرا شده و یا در حال اجرا است. از جمله این پروژه‌ها ساخت مجموعه تفریحی و پارک ۶ هکتاری ملت بوده که در راستای افزایش سطح سرانه فضای سبز شهری و رفاه عمومی شهروندان به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار ایجاد خواهد شد. این مجموعه شامل دریاچه تفریحی، پیست اسب‌سواری، موزه مردم‌شناسی، رستوران، خانه امید بازنشستگان و... خواهد بود. این پروژه با پیش‌بینی اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال و دارای پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد است.

مهدی اسفندیاری صالح از اجرای هم‌زمان چندین پروژه عمرانی در نقاط مختلف شهر خبر داد و افزود: پروژه بزرگ دیگر اجرای زیرسازی و سنگ‌فرش بازار ولیعصر (عج) است که این پروژه با پیش‌بینی اعتبار ۷۰ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در حال انجام است. گفتنی است با پایان‌یافتن سنگ‌فرش این بازار، نصب مبلمان و تجهیزات رفاهی شهری آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای گسترده پروژه‌ها و تبدیل شهر به کارگاه عمرانی افزود: در راستای بهسازی معابر سطح شهر و هدایت روان آب‌های سطحی عملیات جدول‌گذاری شهرک جدیدالاحداث پردیسان، بلوار شهید مفتح و بلوار امام خمینی (ره) از ماه‌های گذشته شروع شده است و این پروژه با اعتبار بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در حال انجام است.

اسفندیاری صالح ادامه داد: از ابتدای سال جاری ساماندهی، جدول‌گذاری و سنگ‌فرش مقابل مغازه‌ها و مسجد جامع از تقاطع خیابان شهید مدنی به سمت خیابان شهرداری با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال انجام شده است.

شهردار افزود: پروژه فاز سوم کمربندی که با اتمام این پروژه رینگ شهری کامل می‌شود. از ابتدای سال جاری با توافق با مالکان، تملک بخشی از این زمین‌ها و آماده‌سازی برای اجرای عملیات عمرانی شروع شد. هم اکنون عملیات سنگ‌چینی و جدول‌گذاری در حال انجام است. این پروژه در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان، مسیر ورودی شهر از سمت روستای نیر را به بلوار امام خمینی (ره) متصل خواهد کرد.

وی از دیگر پروژه‌های مهم شهری آماده‌سازی و ساماندهی ورودی شهر از سمت روستای نیر است که با فعالیت‌های شبانه‌روزی مجموعه شهرداری عملیات عمرانی در این ورودی پایان‌یافته است و در روزهای آینده آسفالت‌ریزی پروژه انجام خواهد شد.

اسفندیاری صالح افزود: از دیگر پروژه‌های مهم شهر تکمیل مجتمع تجاری - اداری شهرداری با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی است که این پروژه با هزینه و سرمایه‌گذاری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال و با زیربنای ۳۵۰۰ مترمربع در چهارطبقه که شامل واحدهای تجاری، اداری و شهربازی سرپوشیده خواهد بود. با تکمیل این پروژه سطح سرانه فضای تجاری و اداری شهر افزایش خواهد یافت. گفتنی است این پروژه در حال انجام و دارای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد است.

اسفندیاری صالح در خصوص بهسازی معابر بیان کرد: از ابتدای سال جاری مقدار ۵۰۰ تن لکه‌گیری و ترمیم آسفالت، روکش و آسفالت‌ریزی خیابان‌ها و کوچه‌ها انجام شده است. هم اکنون دوهزاری ۲۰۰ تن آسفالت‌ریزی نیز در حال انجام است که اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته است. مقدار سه هزار تن آسفالت‌ریزی ورودی شهر از سمت همدان با همکاری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

شهردار قروه درگزین ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی در سال جاری، از خرید ماشین‌آلات و تجهیزات شهری خبر داد و افزود: در راستای بهسازی ماشین‌آلات شهرداری و افزایش خدمات‌رسانی به شهروندان، در سال جاری یک دستگاه جاروب مکانیزه با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال، یک دستگاه مینی لودر (بابکت) مجهز به کابین فول با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال و یک دستگاه آتش‌نشانی پیشرو با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال خریداری شده است.

اسفندیاری صالح گفت: همچنین المان میدان ورودی شهر از سمت روستای کاج احداث شد که طرح این المان ترکیبی از نماد صنعت و کشاورزی است با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و دارای پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد است. گفتنی است هم اکنون ساماندهی و موزائیک فرش میدان ورودی در حال انجام است.


اخبار مرتبط