امـروز : دوشنبه13آذر1402
4/12/2023
امام علی (ع):

آدمی به گفتارش سنجیده می شود و به رفتارش ارزیابی می گردد، چیزی بگو که کفه سخنت سنگین شود و کاری کن که قیمت رفتارت بالا رود

مزایده و مناقصه خارج از سامانه تدارکات الکترونیکی تخلف است

19 مرداد 1401
خلاصه مطلب:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی از سال ۹۵ قابل اجرا بوده و برگزاری مزایده و مناقصه خارج از سامانه تدارکات الکترونیکی تخلف محسوب می‌شود.


غلامرضا مرحبا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره سامانه تدارکات الکترونیکی افزود: این سامانه یک سامانه جامع است. در ابتدا براساس قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شد قانون مناقصات راتکمیل کند. در حال حاضر همه دستگاه‌های دولتی مکلف هستند هرگونه مزایده و مناقصه را در این سامانه انجام دهند و بقیه اقدامات مالی مانند مالیات، ضمانت‌های بانکی و یا نظارت‌ها همه از طریق سامانه ستاد انجام می‌گیرد.

وی افزود: هیچ یک از نهاد‌ها و سازمان‌ها و یا وزارتخانه‌هایی که مرتبط با دولت هستند امکان برگزاری مزایده یا مناقصه خارج از این سامانه را ندارند و در صورت تمکین نکردن از قانون، متخلف محسوب می‌شوند. از سال ۹۵ فعالیت سامانه ستاد در حال اجرا بوده و همه دستگاه‌ها مکلف به اجرای این قانون بوده و هستند و بحث تکلیف و الزام مطرح است.

اخبار مرتبط