امـروز : دوشنبه13آذر1402
4/12/2023
امام علی (ع):

آدمی به گفتارش سنجیده می شود و به رفتارش ارزیابی می گردد، چیزی بگو که کفه سخنت سنگین شود و کاری کن که قیمت رفتارت بالا رود

نشست خبری به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار و تجلیل از مقام آگاهی‌بخشان شهرستان های درگزین و رزن

19 مرداد 1401
خلاصه مطلب:

نشست خبری و تجلیل از زحمات خبرنگاران شهرستان


به گزارش روابط عمومی شهرداری، شهردار قروه در نشست خبری که به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار انجام شد ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت روز و هفته خبرنگار و پاسداشت یاد و نام خبرنگار شهید محمود صارمی،خبرنگاران را پل ارتباطی بین مردم و مسوولان دانست و افزود: اصحاب رسانه به عنوان نماینده افکارعمومی،مشکلات جامعه را منعکس نموده و باعث می شوند مسئولان زوایای پنهانی که بعضا زیر پوست شهر قرار دارد به خوبی ببیند و چاره اندیشی کنند.
اسفندیاری صالح انتقاد سازنده را مفید و گامی به جلو دانست و گفت: نقاط ضعف و قوتی که از سوی خبرنگاران با صداقت مطرح می شود باعث برنامه ریزی مناسب برای رفع مشکلات موجود خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش ارتباط با خبرنگاران و اصحاب رسانه را راهگشای تصمیم سازی و برنامه ریزی دانست .

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر مرادی در نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قروه درگزین به مشکلات و کاستی‌های موجود در شهر قروه اشاره کرد و گفت: عدم استقرار ادارات در شهرستان درگزین موجب ایجاد نارضایتی بین مردم شده و با گذشت سه سال از ارتقا بخش به شهرستان فقط تابلوی برخی ادارات خدمات رسان عوض شده است.

وی عدم فعالیت دانشگاه پیام نور در چند سال اخیر را از دیگر مشکلات شهر قروه درگزین عنوان کرد و افزود: امسال با وجود پیگیری اعضای شورا که ۸۰ تا ۱۰۰ نفر متقاضی ورود به این دانشگاه هستند که متأسفانه پیام نور استان کد رشته‌های شهرستان درگزین را از دفترچه انتخاب رشته حذف کرده است.


وی با عنوان اینکه شورا و شهرداری‌ها همکاری کامل را با ادارات برای احداث ساختمان اداری در این شهر را دارد افزود: در این راستا ۲ هزار متر مربع زمین برای ایجاد فرهنگسرا ،۹۰۰ متر مربع کتابخانه ،۶ هزار مترمربع ساختمان سپاه و هفت هزار متر مربع زمین برای ساخت مدرسه در شهرک فرهنگیان اختصاص داده شده است

وی ادامه داد: در دو سال اخیر بیش از ۶۰ میلیارد تومان شهرداری و شورای اسلامی شهر قروه درگزین زمین برای ساخت ادارات واگذار کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قروه درگزین افزود: حتی شهرداری و شورای اسلامی شهر قروه درگزین برای راه اندازی ادارات نقدا کمک کرده و بعضی ساختمان‌ها را اجاره و تحویل داده شده است اما هنوز ادارات مستقر نشده‌اند.

اصغر مرادی با بیان اینکه سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی هیچ دستاوردی برای شهر قروه درگزین نداشته است گفت: یکی از مشکلات این شهر و شهرستان نداشتن بیمارستان است که علی رغم پیگیری‌ها عنوان شده که در شهرستان همجوار بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی احداث می‌شود و ایجاد بیمارستان جدید در این شهر صرفه اقتصادی ندارد.

وی گفت: خواسته شورا ارتقا درمان بستر موجود از تیپ دو به تیپ یک است که در صورت انجام خدمات رسانی به مردم افزایش می‌یابد.

وی خروجی سفر ریس جمهور به استان همدان برای شهرستان درگزین را تقریباً صفر اعلام کرد و گفت: اعتبار مناسبی برای شهرستان تازه تأسیس درگزین از سفر رئیس جمهور به استان دیده نشده و درواقع شهرستان درگزین از آخر اول شده است.

وی یکی از مشکلات بانوان شهرقروه درگزین را نداشتن سالن ورزشی اختصاص عنوان کرد و و اظهار داشت: شهرداری آماده واگذاری زمین برای ایجاد سالن ورزشی است.

رئیس شورای اسلامی شهر قروه درگزین ایجاد لاین جدید برای احداث مسیر ورودی از سمت امیریه به شهر قروه درگزین و همچنین تعیین مسیر کریدور شمال استان از داخل شهر را از دیگر مشکلات شهر قروه درگزین عنوان کرد.

وی ضمن انتقاد از عدم تعیین تکلیف طرح اقدام ملی مسکن در شهر قروه درگزین گفت: با گذشت ۳ ماه از معرفی ۵ نقطه برای واگذاری زمین به طرح اقدام ملی مسکن هنوز هیچ اقدامی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن انجام نشده است.
در این مراسم خبرنگارن نقطه نظرات، مسائل و مشکلات شهری را با شهردار و اعضای شورای شهر در میان گذاشتند و مسئولان مربوطه به سئوالات مطرح شده پاسخ دادند .

در پایان این نشست به منظور تجلیل از زحمات خبرنگاران هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

اخبار مرتبط